Príprava

Príprava Chai Latte je rýchla a jednoduchá. Najznámejšia je „horúca“ verzia, ktorá vás príjemne zahreje v zimnom počasí. Naopak v lete osvieži ľadové Chai Latte.

Okrem základného nápoja pripravíte zo zmesi Chai rôzne koktejly, šejky alebo cappucino. Chai sa používa aj ako príchuť do kávy, ale výborne ním ochutíte aj plnky do koláčov. Je len na vašej fantázii do čoho sa pustíte ;).  

Horúce Chai Latte

Zmiešajte v šálke 3-4 čajové lyžičky zmesi Chai s trochou horúcej vody a dobre premiešajte. Prilejte horúce (ideálne spenené) mlieko a lahodné hrejivé Chai máte hotové ;)

Ľadové Chai Latte

Zmiešajte v šálke 3-4 čajové lyžičky zmesi Chai s trochou horúcej vody a dobre premiešajte. Prelejte zmes do mixéra alebo shakera, pridajte cca 200 ml studeného mlieka s ľadom a dobre premiešajte. Osviežujúce ľadové Chai máte hotové.

Chai (bez speneného mlieka)

Do šálky pridajte 3-4 čajové lyžičky zmesi Chai. Pridajte horúcu vodu a pomiešajte. Takto vznikne nápoj Chai (bez mlieka „latte“).

Chai Latte koktejl

Zmiešajte v šálke 3-4 čajové lyžičky zmesi Chai s trochou horúcej vody, premiešajte, aby vznikla pasta. Prelejte zmes do mixéra alebo šejkra a pridajte kopček vanilkovej zmrzliny. Dolejte 150 - 200 ml studeného mlieka, ľad a zmes premiešajte.

Chailatte.sk si pre lepšie fungovanie ukladá súbory cookies. Využívaním našich služieb s ich ukladaním súhlasíte. Viac informácií. NO DOBRE ;)